info@aquavilnius.lt
+370 655 95000

Pirktas vanduo

Plastiko BPA pavojus sveikatai

Šį kartą – apie labai paplitusį chemikalą BPA (Bisphenol A), kuris randamas daugelyje plastikinių produktų, ir taip pat labai lengvai patenka į maistą ir žmogaus organizmą. Pasaulyje per metus pagaminama apie 3.6-4 (kiti šaltiniai teigia, kad tik 2.2 , bet nepaisant to, tai labai daug) milijonų tonų BPA.

BPA yra labai panašus į estrogenų molekulę ir todėl ją mimikuoja. Toks silpnas sintetinis estrogenas (BPA) siejamas su labai daug ligų – įvairių rūšių vėžiu, diabetu, insulino nejautrumu, širdies ir kraujagyslių ligomis, nevaisingumu, persileidimu, viršsvoriu, skydliaukės problemomis, nevaisingumu, hormonu disbalansu.

Gazuotas vanduo

Pliusai tai vitaminas C, kas sukelia teigiamą nuotaiką, daugiau energijos. Taip pat sutrikus skrandžio veiklai, išgėrę šio vandens jį suaktyvinsime.

Vanduo su burbuliukais ir be – kas skaniau?
Tyras vanduo – sveikiausia. Tą žinome visi. Ir vis dėlto paprastas vanduo greitai pabosta, o tą, kuris džiugiai šnypščia ir burbuliuoja, gerti kur kas linksmiau. Juolab kad burbuliukų turi ir dauguma mineralinio vandens rūšių. Ar vanduo su burbuliukais vis dėlto bent kiek sveika?

Taip! Toks vanduo, kaip ir tyras vanduo be angliarūgštės, papildo skysčių atsargas ir atgaivina.

Mineralinis vanduo

Mineralinį vandenį derėtų gerti tik gydytojui rekomenduojant. Nes mineralinio vandens gėrimas gali privesti prie sunkių ligų.

Dabar yra aktyviai reklamuojami įvairūs mineraliniai vandenys ir daugelis žmonių juos vartoja dažnai. Reikėtų žinoti, kad mineralinis vanduo skirtas gydymui, o ne kasdieniam gėrimui. Kasdien galima gerti tik silpnai mineralizuotą vandenį. Renkantis mineralinį vandenį, reikėtų žinoti savo organizmo šarmų-rūgščių pusiausvyrą ir pagal tai rinktis vandenį – rūgštinį ar šarminį. Priešingu atveju, besaikis mineralinio vandens gėrimas gali pasibaigti akmenimis inkstuose ir kitais susirgimais.

Mineralizuotas vanduo

Chemiškai išvalytas vanduo, dirbtinai mineralizuotas vanduo yra tuščias savo informacine prasme. Vandenį iš buteliukų gerti galima, kai nėra kito pasirinkimo.

Gaminamas sumaišant įvairių rūšių vandenį ir mineralines medžiagas arba skiedžiant geriamuoju vandeniu natūralų mineralinį vandenį. Mineralizuotas vanduo pasižymi troškulį mažinančiomis, gaivinančiomis savybėmis.

Už į prekybą paleistą užterštą vandenį UAB „Druskininkų Rasa“ gavo baudą

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba skyrė 2 tūkst. Lt baudą UAB „Druskininkų Rasa“. Tokia bausmė bendrovei skirta už pavojingų maisto produktų – negazuoto fasuoto stalo vandens „Rasa active life“– pateikimą į rinką.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos maisto, Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymais, bylą išnagrinėjo ketvirtadienį.

Kvailybė buteliuose

Veidas Dalia Jazukevičiūtė
Rodos, kas begali būti švaresnio ir tyresnio už vandenį sandariai uždarytame butelyje? Tuo labiau kad etiketėse dažniausiai rašoma, kad tai tyras ledynų arba šaltinių vanduo, kuriame tik H2O ir natūraliai ištirpę mineralai, ekologiškai švarūs ir tokie naudingi organizmui. Jau kas kas, bet amerikiečiai, kuriuos visas pasaulis vadina pamišusiais dėl sveiko gyvenimo būdo, tikrai turi žinoti, už kokį vandenį buteliuose jie kasmet sumoka 7 milijardus dolerių. Tačiau neseniai žurnalas “New Scientist” paskelbė publikaciją, kuri pašiupino amerikiečius. Straipsnyje rašoma, kad abejonių dėl vandens buteliuose kokybės kilo tada, kai JAV gamtos išteklių gynimo taryba paskelbė savo ketverių metų tyrimų rezultatus. Taryba ištyrė daugiau nei tūkstantį vandens mėginių, paimtų iš 103 skirtingų prekės ženklų butelių.

Atliekamas tyrimas dėl Borjomi įvežimo

Valstybinė maisto ir veterinarijos audito tarnyba pradėjo Vaidotų geležinkelio pasienio veterinarijos posto vedėjo ir veterinarijos gydytojos – inspektorės tarnybinį patikrinimą dėl leidimo įvežti į Lietuvą siuntą su tariamai suklastotais natūralaus mineralinio vandens „Borjomi” transporto dokumentais.

Įtarimas dėl dokumentų klastotės kilo, kai Vilniaus miesto VMVT inspektoriai patikrinę bendrovės „Autoverslas” sandeliuose importuoto natūralaus mineralinio vandens „Borjomi” siuntą, nustatė nemažai importo procedūrų pažeidimų: kompanija, siuntos gavėja oficialiai neįregistruota kaip įmonė turinti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, vietoj siuntos gavėjo UAB „Accuratus” originaliuose siuntos dokumentuose ranka įrašytas kitas siuntos gavėjas UAB „IDS Borjomi Europa”.

Vilniaus apskrities VMVT viršininkas atšaukė Vaidotų geležinkelio pasienio veterinarijos posto inspektorės spaudo „Be maisto kontrolės įstaigos leidimo realizuoti draudžiama” galiojimą ir raštu apie tai pranešė Vilniaus teritorinę muitinę bei Muitinės departamentą prie Finansų ministerijos. Natūralus mineralinis vanduo „Borjomi” sulaikytas, kol vyksta tyrimas.

„Richy“ mineralinį vandenį rinkai tiekusi „Tarbaz“ keliaus į teismą

Vilniaus rajone veikianti bendrovė „Tarbaz”, nepaisydama draudimo ir pažeisdama galiojančius teisės aktus, tiekė rinkai natūralų mineralinį vandenį „Richy”.

Už reikalavimų nevykdymą „Tarbaz” tikrinimų byla perduota svarstyti Vilniaus rajono apylinkės teismui, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Plastikiniai buteliai stiprina hormonų taršą

Mokslininkams pirmą kartą pavyko įrodyti, kad gėrimai iš plastikinių butelių didina cheminio junginio, siejamo su žmogaus lytinių hormonų pusiausvyros „ardymu“, keliamą pavojų.

JAV mokslininkų atliktas tyrimas pirmą kartą įrodė, kad plastikiniai buteliai į juose laikomus skysčius išskiria cheminį junginį bisfenolį A (BPA). Ankstesniais tyrimais nustatyta, kad ši medžiaga trikdo gyvūnų reprodukcinės sistemos raidą ir yra siejama su žmogaus širdies ir kraujagyslių ligomis bei diabetu, skelbia britų dienraštis „Daily Telegraph“.

Pasak jo, naujas Harvardo Visuomenės sveikatos mokyklos (JAV) mokslininkų tyrimas, kurio rezultatai paskelbti žurnale„Environmental Health Perspectives“, atskleidė, kad tų tyrimo dalyvių, kurie savaitę vandenį ir kitus gėrimus gėrė iš polikarbonatinio plastiko pagamintų butelių, bisfenolio A koncentracija šlapime padidėjo daugiau nei 66 proc. Ekspertai perspėja, kad pavojus kūdikiams yra dar didesnis, nes šildant plastikinius buteliukus išskiriama dar daugiau BPA, todėl ši medžiaga kūdikiams potencialiai pavojingesnė.

Tyrimo autorės, Harvardo Medinos mokyklos profesorės adjunktės Karinos B. Michels, teigimu, buvo nustatyta, kad geriant šaltus gėrimus iš plastikinių butelių vos vieną savaitę, bisfenolio A kiekis šlapime padidėjo daugiau nei dviem trečdaliais. Anot jos, jei plastikinė tara būna šildoma, pavyzdžiui, maitinant kūdikius, šios cheminės medžiagos koncentracija turėtų būti dar didesnė. Esą tai kelia susirūpinimą, nes specialistai bisfenolį A iš dalies sieja su potencialiu poveikiu endokrininei sistemai.

Vaikų darželyje baimė dėl geriamojo vandens

Sostinės darželio-mokyklos „Vaivorykštė“ administracija atsisako populiaraus geriamojo vandens „Žalia giria“. Darželio vadovai ir auklėtinių tėvai įtaria, kad būtent nuo šio vandens netikėtai sunegalavo iškart keli vaikai. Tėvai tvirtina, kad jų įtarimus patvirtino ir specialistai.

Priekaištų „Žalios girios“ tiekėjams prieš kelerius metus turėjo ir viena Vilniaus bendrovė, kai blogai pasijuto iškart šeši jos darbuotojai. Tuo tarpu tiekėjai tvirtina neturį čia ką komentuoti, nes esą visi šie įtarimai – nesąmonė.

Vanduo stikliniuose buteliuose

Visais laikais ir dabar vertinama aukščiausios kokybės stikliniuose buteliuose vanduo.
Pateikiame stiklinių butelių sąrašą parduodamo vandens Lietuvoje: Elite gold; Raulosa; Perierer; P.PELEgrino; Birutė; Fuldimo; Aquila; Aqville; Boržomis; Vytautas; Tichė; Vichy; ESSENTUKI