info@aquavilnius.lt
+370 655 95000

H2O Nauda

Šarminis ir rūgštinis vanduo išgyvenimai ir poveikis AQUA FILTER pasaulis

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Žmonės – Gyvūnai – Augalai – Planeta

Ką sako sveikatos ekspertai

„Jums nereikalingi brangūs vaistai su šalutiniu poveikiu, kad atgautumėte sveikatą. Šarminis vanduo turi gilų ilgalaikį efektą, nes jis pašarmina Jūsų kūną ir užtikrina efektyvią antioksidaciją.“

Dr. Ingfreid Hobert MD.

„Po mano duoto patarimo šimtams žmonių ir atsargaus rezultatų tyrimo, aš esu įsitikinęs, kad toksikacija rūgštinių atliekų pavidale – pagrindinė degeneracinės ligos priežastis. Šarminis vanduo valo kūną nuo rūgštinių atliekų.“

Dr. Sherry Rogers autorius „Detoksikuokis arba mirk“.

„Šis vanduo yra medicina tiems, kas jį geria! Aš šį vandenį rekomendavau daugybei pacientų ir stebėjau stulbinančius rezultatus. Mačiau, kokį poveikį, ką šarminis vanduo daro žmonėms, sergantiems alergija, egzemom, besiskundžiantiems raumenų skausmais, nemiga, kaip veikia sportuojančius žmones.“

Dr. Chris Rolston, N.D., Edmonton, Alberta.

Natūralios būklės mūsų kūnas šiek tiek yra šarminis. Kad išliktume, turime jį tokį ir palaikyti.

Nesubalansuota pH daro įtaką visų ląstelių veiklai organizme ir yra daugelio degeneracinių ligų priežastis tokių kaip: širdies ir kraujagyslių, aukšto kraujo spaudimo, didelio cholesterolio kiekio kraujyje, akmenų inkstuose atsiradimo, šlapimo nelaikymo, artrito, osteporozės, vėžio, diabeto, nutūkimo ir t.t.

Nesubalansuota kūno pH taip pat gali būti daugelio paplitusių simtomų, tokių kaip:

 • Vidurių užkietėjimas;
 • Virškinimo sutrikimas;
 • Rėmuo;
 • Galvos skausmas;
 • Dažnas peršalimas;
 • Nuovargis;
 • Nemiga.

Nėščiosios moterys

Nėsčiųjų moterų, kurios gėrė suspaustą, valytą vandenį nėštumo metu patirtis rodo: beveik nepasireikšdavo vėmimas, buvo sklandus gimdymas, nežymus gėlimas, sklandus ir petenkinamas naujagimių augimas.

Hayashi, Hidemitsu, M.D., Vandens institutas,

& Kawamura, Munenori, M.D., Kyowa Medicinos klinika.

Nėščia moteris per parą turėti išgerti apie du litrus skysčių. Pienas, kefyras, limonadai – nėra tai, ko jai reikėtų. Tai turi būti vanduo. Kuo daugiau gersite vandens, tuo mažiau jus kankins nuovargis, nes stingant organizme vandens greičiau pavargsta raumenys ir juntamas viso organizmo nuovargis. Geriant daug vandens mažesnė vidurių užkietėjimo tikimybė daugiau vandens reikia vartoti toms moterims, kurias kankina rėmuo. Tai dažniausiai aktualu trečiąjį nėštumo trimestrą.

Iš kur tokį vandenį gauti? Geriausias pasirinkimas iš AQUA FILTER vandens valymo sistemos, šarminis, mineralizuotas vanduo.

Vaikai ir naujagimiai

Vien todėl, kad vaikų ir naujagymių kūnas yra mažesnis, nereiškia, kad jiems reikalingas mažesnis kiekis vandens. Iš tiesų, vanduo yra viena iš svarbiausių maistinių medžiagų vaikams. Vanduo ne tik padeda vaikams išlikti sveikiems, bet ir padeda pasiekti geresnių rezultatų mokykloje. Tuo tarpu ilgalaikė lėtinė dehidratacija gali sukelti įvairių sveikatos problemų bei ligų. Galvos skausmai, irzlumas, dirglumas, mieguistumas yra dažni dehidratacijos požymiai.

Kita priežastis, kodėl vaikai turėtų gerti daugiau vandens yra ta, kad vaikų troškulio sistema yra mažiau išsivysčiusi lyginant su suaugusiais. Todėl vaikai turėtų būti skatinami gerti vandenį, net ir tada, kai troškulio jie nejaučia.

Mano penkių asmenų šeima gėrė šarminį jonizuotą vandenį vienerius metus. Pasiekti puikūs rezultatai. Mūsų trys vaikai labiau nori gerti būtent švarų vandenį nei sultis ar kitus gėrimus skirtus vaikams. Visa šeima jaučiasi geriau, miega geriau ir turi daugiau energijos.

Hinton, Alberta, Kanada.

Suaugusieji

„Neįtikėtina“ nauda:

Veržlumas
Kai Jūsų kūnas netenka 1 ar 2 % vandens, Jūsų fizinė forma pablogėja 5-10 % sumažėja Jūsų energija ir jaučiamas nuovargis.

Žvalumas
Vidutiniškai žmogaus kūną sudaro 80 % vandens, o tai yra svarbiausias elementas visų organų tinkamai veiklai. Kūnas kasdien naudoja apie 2 litrus vandens normaliam organų darbui, taigi tą kiekį riekia atstatyti, jeigu norite apsaugoti organizmą nuo dehidratacijos.

Darna
Organizmo ląstelėms vanduo reikalingas, kad būtų palaikoma elektrocheminė pusiausvyra. Jeigu kūnui stinga vandens, ląstelės nebefunkcionuoja tinkamai, nepasisavina vitaminų ir mineralinių medžiagų, todėl padidėja tikimybė susirgti. Kai nuo vandens kokybės priklauso net 80% visų galimų ligų.

Kūrybiškumas
Dehidratacija sukelia gebėjimo pažinti pablogėjimą, blogina trumpalaikę atmintį, gebėjimą skaičiuoti, dėmesį, suvokimo ir sprendimo priėmimo greitį.

Susikaupimas
Smegenų audinius sudaro ~85 % vandens; kai jo stinga, energijos kiekis smegenyse mažėja, taigi mažėja jūsų gebėjimas susikaupti.

Jei Jūs, kaip ir dauguma žmonių, 60 proc. savo dienos praleidžiate darbe, tuomet darbo metu Jūs negalite leisti sau negalvoti apie savo sveikatą. Įmonės, kurios savo darbuotojams siūlo galimybę laikytis sveiko gyvenimo būdo ir darbo vietoje, suprato, kad verslui yra svarbi ir naudinga gera žmonių savijauta. Sveiki darbuotojai – retesni vėlavimai dėl ligų, padidėjęs darbo produktyvumas, geresnė nuotaika ir pastebimai mažesnės išlaidos sveikatos priežiūrai.

Gerti vandenį – vienas iš pačių efektyviausių ir paprasčiausių būdų užtikrinti optimalią Jūsų organizmo veiklą. Kituose puslapiuose Jūs daugiau sužinosite apie vandens reikšmę ir kitus svarbius Jūsų geros savijautos darbe faktorius.

“Aš turiu jonizuoto vandens vartojimo patirtį.

Leiskite man jums tai pasakyti – dabar tai yra mano gyvenimo misija. Kalbu ne dėl to, kad siekčiau kažkokios asmeninės naudos, noriu kalbėti dėl to, kad tai man tikrai padėjo.

Kentėjau nuo baisios alergijos, turėjau vartoti nemažai steroidų siekiant sumažinti uždegimą ir slogą. Naudojant steroidus apie metus, padidėjo kraujo spaudimas. Toliau turėjau papildomai gerti vaistus mažinančius kraujospūdį. Nuo tų vaistų galėjo būti dar kokių šalutinių poveikių, kuriems įveikti vėl gi reikėtų gerti kitus vaistus ir t.t.

Naudojant jonizuotą vandenį man dingo alergija, aš vėl galiu kvėpuoti ir normaliai miegoti. Kraujospūdis normalus. Pamiršau paminėti mano diagnozė buvo „chroniškas artritas“.

Mano septynių metų dukra niekada negėrė vandens. Dabar ji noriai geria jonizuotą vandenį, netgi į mokyklą įsideda buteliuką. (Išvengėme kasmetinių ligų, kurios persiduoda mokyklose iš mokinio į mokinį).

Mano žmona naudodavo antidepresantus. Pradėjus gerti jonizuotą vandenį jai šių vaistų nebereikia. Dabar ji puikios nuotaikos”

Glen Lyles, Orlando Florida

Sportas ir šarminis vanduo

Vanduo, kaip ir kiti gėrimai labai paplitę sporte. Kai sportuojate – jūs norite gerti. Taip yra todėl, kad sportuojant jūsų organizmas atsikrato skyščių ir jam reikia jais pasipildyti.

Jonizuotas vanduo papildo organizmą elektrolitais, kuriuos prarandame sportuodami. Jonzuotą vandenį geriau įsisavina organizmas ir jis tinkamas osmosinio slėgio reguliavimui natūraliomis sąlygomis.

Dr. T. Watanabe and Y. Kishikawa

Nors ir atrodytų kvaila, tačiau yra ištirta, jog per dieną mūsų kūnas per odą, plaučius, inkstus ir žarnyną praranda 10-12 puodelių vandens ir tai tik nesportuojantis organizmas, nieko fiziškai stipriai neveikdamas. Kita vertus, normalus žmogus valgydamas įgauna apie 4 puodelius vandens ir kitą pusę puodelio kaip šalutinį produktą tavo medžiagų apykaitos.

Net ir dabar tu prarandi daugiau nei 5 su puse puodelio vandens per dieną netgi nesitreniruodamas. Treniruodamasis gali prarasti 2, 3 ar net 4 kartus daugiau skysčių. Tai reikštų, kad fiziškai neaktyvus žmogus turėtų išgerti 6-8, o treniruodamasis 12-32 puodelių – ir tai yra tik apatinė riba.

Vyresniųjų karta

„Aš kenčiau nuo sąnarių skausmo, padidėjusio nuovargio, energijos stokos ir buvau labai mieguista. Nuo tada, kai pradėjau naudoti „Jupiter Water Alkalizer“(12 mėnesių) tapau energinga, dingo mano sūnaus artritas ir mano vyras sako, jog aš atrodau tokia jauna! Aš esu 70-erių metų verslininkė ir nesikundžiu jokiu skausmu – tai yra tiesiog puiku!”

Barbara, NSW Australija.

Nors ir atrodytų kvaila, tačiau yra ištirta, jog per dieną mūsų kūnas per odą, plaučius, inkstus ir žarnyną praranda 10-12 puodelių vandens ir tai tik nesportuojantis organizmas, nieko fiziškai stipriai neveikdamas. Kita vertus, normalus žmogus valgydamas įgauna apie 4 puodelius vandens ir kitą pusę puodelio kaip šalutinį produktą tavo medžiagų apykaitos.

Net ir dabar tu prarandi daugiau nei 5 su puse puodelio vandens per dieną netgi nesitreniruodamas. Treniruodamasis gali prarasti 2, 3 ar net 4 kartus daugiau skysčių. Tai reikštų, kad fiziškai neaktyvus žmogus turėtų išgerti 6-8, o treniruodamasis 12-32 puodelių – ir tai yra tik apatinė riba.

Prieš senėjimą

Viena iš mokslinių gyvo organizmo senėjimo teorijų teigia: senėjimas – tai organizmo išdžiuvimas. Susimąstant, su amžiumi troškulio centras vis mažiau aktyvus, vis mažiau vandens patenka į organus, o tie savo ruožtu, netekdami reikalingos drėgmės, išdžiūsta, nudrimba, silpsta.

“Senėjimas, kaip aš jį apibrėžiu, yra šarminių atliekų kaupimasisi mūsų organizme. Mūsų kūnas turi išlaikyti nežymų šarmo pH lygį, kad išgyventų.”

Sang Whang, knygos „REVERSE AGING“ autorius, AlkaLife išradėjas, mokslininkas ir inžinierius.

“Aš galiu paragauti vandens ir pasakyti ar jis yra jonizuotas, nes žinau, kokio skonio yra jonizuotas vanduo. Kai mes pirmą kartą jo paragavome, mes supratome, kad tai yra tikra.”

Dan Reid, įvairių knygų sveikatos klausimai autorius, ypač ilgaamžiškumo srityje.

„Sena? O! Aš jau įžengiau į aštuntąjį dešimtmetį. Prieš 18 mėnesių pradėjau gerti Jupiterio vandenį, jau po pirmojo vandens vartojimo mėnesio pasikeitimai buvo žymūs. Aš paplūdimiu parėjau namo 2 kilometrus be atokvėpio.“

Barbara Bond, Australija.

Sveikata ir grožis bei ilgaamžiškumas kainuoja ne daugiau kaip stiklinę vandens!

Streso sumažėjimas vartojant šarminį vandenį

Jiegu ieškote lengvo būdo kaip išvengti streso – išgerkite stiklinę vandens.

Skamba per daug paprastai? Ryšys tarp vandens ir streso yra gana glaudus. Visiems mūsų organams, įskaitant ir smegenis, reikalingas vanduo, kad jie galėtų tinkamai veikti. Jei Jūsų kūnas dehidratuoja, organizmas negali veikti tinkamai, o tai gali daryti įtaką streso atsiradimui. Tiek dehidratacija gali iššaukti stresą, tiek stresas gali iššaukti dehidrataciją. Tai lyg nesibaigiantis ratas, tačiau Jūs tai galite sustabdyti gerdami daugiau vandens dienos metu. Per parą išgeriant reikalingą kiekį vandens, galimybė išvengti streso didėja. Išvengus streso didėja darbingumas, pagerėja nuotaika, atsiranda daugiau energijos. Ir visa tai galite pasiekti labai paprastu būdu – gerdami švarų, gėlą vandenį.

Japonų gydytojai teigia, kad geriant šarminį vandenį depresinę nuotaiką galima pakeisti į šviesenę, ramesnę nuotaiką. „Stresas sukuria daugiau rūgščių. Esant didelei įtampai mes sudeginame daug maisto medžiagų per trumpą laiką, tuo pat metu sukurdami daug atliekų. Dėl šios priežasties stresas pagreitina senėjimo procesą.

Daktaras Kancho Kuninaka, vienas iš gydymo šarminiu vandeniu pradininkų Japonijoje teigia, kad praktiškai be jokių išimčių žmonėms, kurie skundžiasi per dideliu kraujospūdžiu taip pat susiduria su acidoze – rūgščių pertekliumi organizme.

Skonis ir energija

“Aš neseniai pristačiau vandens valymo sistemą, ją naudojasi vis šeima. Aš pastėbėjau, kad tie šeimos nariai, kurie nebuvo linkę gerti vandens, dabar tapo bene priklausomi nuo jo.”

Artūras Borsteika, 43metų, Vilnius, Lietuva.

“Mano mama, kuri visada dieną pradėdavo kavos puoduku ir niekada negalvojo gerti ką nors kita dienos metu, dabar geria labai daug vandens ir jai vis jo negana. Mūsų kitos pusės – mano vyras ir tėvas – abu į darbą eina apsiginklavę 1 litro talpos buteliais mineralizuoto vandens. Mano tėvas juokauja, kad šiuo metu yra žėrintis kaip elektros lemputė.”

Aušra, 51metų, Vilnius, Lietuva.

“Buvau įpratusi gerti kavą, kad įgauti energijos dienos metu, o dabar geriu tik valytą mineralizuotą vandenį ir pastebėjau, jog mano oda tieisog švyti, aš turiu daug energijos ir man reikia mažiau miego. Kas yra puiku, tai kad tie žmonės, kurie nebuvo linkę gerti vandens, dabar geria valytą mineralizuotą vandenį – gamtos vaistą, nes mes paprasčiausiai žinome, kad jis yra geriausias ir jo skonis yra puikus.

Jūs neturite laukti ligos, kad pradėtumėte gerti mineraliuotą, neigiamais jonais pakrautą vandenį.”

Florence Niemann, The Fountainhead, Pietų Afrika.

Hidratacija

Organizmo dehidratacija pasireiškia įvairiais požymiais, mes juos vadiname ligomis:

 • Vidurių užkietėjimas;
 • Virškinimo sutrikimai;
 • Galvos skausmai ir svaigimas;
 • Paakių pabrinkimas, odos sausumas ar riebumas;
 • Kraujo spaudimas, padidiėjęs cholesterolio kiekis;
 • Bronchinė astma, alergija;
 • Insultas, infarktas, širdinė astma, dusulys;
 • Ir kt.

Nereikia laukti, kol pajusime troškulį, bet iš anksto išgerti vandens, o organizmas pats jį panaudos. Jeigu organizmui trūksta vandens, jis ima jį iš maisto, kurį perdirbant susidaro vanduo, anglies dvideginis ir gliukozė, o šiems ir taip reikia vandens, kurio ir taip trūksta. Klaidingas teiginys, jog vandens poreikį galima galima patenkinti bet kokiais skysčiais: arbata, kava, vaisvandeniais, alkoholiniais ir kitais dirbtiniais gėrimais. Geriant minėtuosius gėrimus, nuo kurių lūžta parduotuvių lentynos, nesate apsaugoti nuo dehidratacijos.

Dehidratacijos poveikis žmogaus organizmui.

 • 1% dehidratacija – troškulys;
 • 2% dehidratacija – darbingumo sumažėjimas 20%, apetito sumažėjimas, atsiranda nerimo jausmas;
 • 4% dehidratacija – pykinimas, emocinis nestabilumas, sukasi galva ir atsiranda nuovargis;
 • 6% dehidratacija – prarandama judesių ir kalbos koordinacija;
 • 10% dehidratacija – sutrinka termoreguliacija, pradeda žūti organizmo ląstelės;
 • 11-20% dehidratacija – žūsta organizmas.

Valytas vanduo švaresnis nei įprastinis vanduo.

Valytas su AQUA FILTER vandens valymo sistema vanduo smarkiai skiriasi nuo to, kuris yra laikomas buteliuose ar kitų parduodamų įmonių vandens valymo sistemų. Per daug tūsktančių metų mes jau genetiškai išmokome gerti judantį vandenį (tekantį per uolas) ir kuris yra be cheminių medžiagų, mūsų vanduo prilyginamas šiam vandeniui. Keliose vietose pasaulyje Jūs vis dar galite pasimėgauti švariu, sveiku su neigiamais jonais vandeniu, kurio galima rasti gamtoje. Dabar mes turime šarminio mineralizuoto, pakrauto neigaimais jonais tiesiog iš jūsų krano , neigiamų jonų ir mineralizavimo kasetės dėka galime mėgautis savo virtuvėje.

Mineralizatoriaus ir Neigiamų jonų kasetės yra užpatentuotos AQUA FILTER prekinio ženklo. Ir tik mes galime pasiūlyti orginalias kasetes. Žinoma kad yra pirbinėtojų, tad netikėkite kitos apsimetelėmis firmonis, kad gali pasiūlyti tą patį, nes taip nėra.

Manoma, kad mažiausiai 75proc. amerikiečių yra dehidratuoti iki tokio laipsnio, kad tai daro neigiamą įtaką jų sveikatai. Daugumai iš jų šis vandens trūkumas yra suprantamas kaip alkio jausmo skausmas.

Viename Vašingtono universitete buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, jog viena stiklinė vandens sustabdo alkio priepolius apklaustiesiems, kurie laikosi dietos.

Jūsų organizmas daugiausia susideda iš vandens (vidutiniškai apie 80%). Pavyzdžiui Jūsų kepenis sudaro apie 90% vandens, smegenys 78%, kraujas 86% ir net kaulai 35%.

Pagrindinė dienos nuovargio priežastis – vandens trūkumas.

Tyrimai rodo, kad 8-10 stiklinių vandens per dieną sumažina nugaros skausmą, sąnarių skausmus net iki 80% ligonių.

Asmeniui mažiausia vandens norma yra pusė savo kūno svorio. Pavyzdžiui apie 90kg sveriantis žmogus turėtų išgerti mažiausiai vandens.

Vanduo yra kur kas daugiau nei tik medžiagų išnešiotojas. Jis yra tirpiklis, puiki pagalba virškinimui, atliekų šalinimui, taip pat elektrinių perdavimų sistema, lubrikantas, aušinimo ir šilumos šaltinis. Kai kurie žmonės netgi tiki, kad vanduo yra emocijų saugykla. O mes manėme, kad jis skirtas tik troškuliui malšinti!

Nelaukite kol pradėsite sirgti ar skūstis įvairiomis ligomis, pasinaudokite proga ir užsisakykite AQUA FILTER vandens valymo sistemą jau šiandien.

Dietos

Priežastys, kodėl vanduo yra svarbus žmonėms, kurie laikosi dietų:

 • Žmonės, kurie meta svorį praranda didelį kiekį vandens, todėl gresia dehidratacija, todėl būtina gerti daug vandens, kad to išvengti.
 • Kalorijų deginimo procesas reikalauja atitinkamo kiekio vandens, kad šis procesas vyktų veiksmingai. Dehidratacija sulėtina riebalų deginimo procesą.
 • Vanduo skatina virškinimą. Kuo daugiau geriate vandens, tuo daugiau išsiskiria virškinimo sulčių ir veiksmingiau skaidomos ir pasisavinamos maisto medžiagos. Šalinami toksinai ir šlakai. Deginant kalorijas susikuria toksinai, vanduo atlieka svarbų vaidmenį pašalinant juos iš organizmo.
 • Valgant geriamas vanduo suteikia sotumo jausmą, todėl nebejausite alkio, valgysite mažiau. (Tačiau geriant tik vandenį, sotumo jausmo nebus, nes organizmas reikalauja baltymų, riebalų, angliavandenių).
 • Vanduo spartina riebalų deginimą. Tyrimais įrodyta, kad vanduo padeda organizmui be jokių pastangų sudeginti trim procentais daugiau kalorijų.
 • Dietai geriausias AQUA FILTER gėlas vanduo.

Augalai

Vanduo augalui yra labai svarbus: jame ištirpsta įvairios dirvoje esančios mineralinės druskos, jis padeda išbrinkti ir sudygti sėkloms, augalų ląstelėse palaiko turgorą, apsaugo augalą nuo perkaitimo, taip pat dalyvauja fotosintezėje.
Vandens augale yra daug – 75–90% viso jo svorio. Trūkstant vandens, augalas užveria žioteles, kad sumažintų jo išgarinimą. O tai stabdo anglies dvideginio pasisavinimą ir augalo vystymąsi.

Augalams patinka gerti rūgštinį vandenį, nes jie „iškvėpia“ deguonį, o „įkvėpia“ anglies dioksidą. O žmonės siekia švaraus, šarminio, jonizuoto vandens vartojimo, nes kviepuoja deguonimi, o iškvėpia anglies dioksidą.

Gėmėms naudingiausias valytas gėlas AQUA FILTER vanduo. Prižiūrėti skintas gėles reiktų keikvieną dieną pakirpti kotelius, vandenį stengtis keisti kuo rečiau.

Gyvūnai

Jūs turbūt žinote, kad gerti vandenį tiesiog iš čiaupo yra nepatartina, tačiau savo augintiniams nė nesusimąstydami pripildote dubenėlį paprasto vandens. Kodėl mūsų numylėtiniai turėtų gerti prastesnės kokybės vandenį nei geriame mes?

Gyvūnams kaip ir mums reikalingas vanduo, kad išgyventų. Jų organizmą sudaro 80% vandens, panašiai kaip ir žmogaus organizmą.

Katės ir šunys, yra labiausiai paplitę augintiniai, kuriems reikia gėlo vandens, ir jo reikia daug. Katės yra labai išrankios vandeniui, todėl nemėgsta pastovėjusio vandens, kadangi kuo ilgiau vanduo stovi, tuo daugiau deguonies jis praranda.

Žuvims, kurios gyvena akvariumuose, vanduo taip pat yra labai svarbus. Būtina palaikyti atitinkamą pH lygį , kad žuvys turėtų tinkamą terpę gyventi. Be to, prastos kokybės vanduo, gali turėti įtakos „blogųjų“ dumblių atsiradimui. Patariame gėlavandeniams žuvims naudoti šarminį mineralizuotą vandenį, ko pasekoje nematysite prie sienelių prilipusių gausybės dumblių. Vanduo išliks ingai skaidrus kaip stiklas. Jūrinėms žuvims siūlome naudoti gėlą vandenį ir į jį įberti šiek tiek druskos.

Įsirenkite AQUA FILTER vandens valymo sistemą, kuri padės jūsų gyvūnėliams.

Planeta

Vanduo – labiausiai paplitusi Žemėje medžiaga. Ji dengia 2/3 Žemės paviršiaus. Vandens yra visuose gyvuosiuose organizmuose ir jis būtinas gyvybei palaikyti. Gėlo vandens atsargos Žemėje nedidelės. Tuo tarpu didėjant žmonių skaičiui ir plėtojantis pramonei, vis daugiau vandens suvartojama ir kartu užkrečiama.

-“Gėlo vandens ąsotis geriau už sūrią upę“- sako rytų išmintis.Vandens įvairiuose organizmuose, jų organuose ir audiniuose yra labai daug. Pavyzdžiui, žinduolio organizme yra 63—68%, Žemės paviršiaus augalų lapuose—75—86%, medūzoje ir dumbliuose—iki 98% vandens. Suaugusio žmogaus organizme yra 68—70% vandens, iš jo kraujyje—90%, raumenyse—75%, kauluose—28%. Vanduo turi įtakos visiems žmogaus organizmo gyvybiniams procesams. Su jo pagalba vyksta dauguma medžiagų apykaitos reakcijų, kurios užtikrina nenutrūkstamą gyvųjų audinių irimo ir regeneracijos procesą. Beveik visi organizmo cheminiai, fiziologiniai ir koloidiniai procesai (asimiliacija, disimiliacija, difuzija, osmosas ir kt.) vyksta vandens skiediniuose arba kartu su vandeniu. Skystoje vandens terpėje vyksta virškinimo ir maisto įsisavinimo procesai skrandyje ir žarnyne, gyvosios medžiagos sintezė organizmo ląstelėse. Kartu su vandeniu iš organizmo pašalinamos kenksmingos medžiagos arba apykaitos produktai. Laiku jų nepašalinęs, žmogus sunkiai apsinuodija ir net miršta.

Suaugusiam žmogui kasdien reikia 2—2,5 l geriamojo vandens. Kad organizmas normaliai funkcionuotų, vandens reikia 4—5 kartus daugiau, t. y. kad jame būtų 9—10l. Iš kur jo imti? Įdomu tai, kad žmogus ir gyvūnai, savo organizme perdirbdami maistą, patys pasigamina endogeninio, t. y. vidinio vandens. Jo nuolat ,,atsiranda” organizmo audiniuose. Visi gyvūnai ir augalai daugiausia vartoja tą vandenį, kurį pasigamina savyje. Antai, kupranugario kuproje esantys riebalai oksidacijos būdu gali duoti gyvuliui 40l endogeninio vandens. Žmogaus organizmas nepakenčia vandens trūkumo. Netekęs 1—1,5l vandens, žmogus pradeda jausti troškulį. Praradus dėl vandens deficito 6—8% savosios masės, žmogaus organizme sutrinka medžiagų apykaita, sulėtėja oksidacijos procesai, didėja kraujo klampa, pakyla temperatūra, dažnėja pulsas, parausta oda, suglemba raumenys ir kūnas, svaigsta ir skauda galva. Netekus 10% vandens, atsiranda negrįžtamų patologinių reiškinių: trūkinėja oda, įdumba akių obuoliai, sutrinka rega, prasideda traukuliai gerklėje, vystosi anurija (inkstai neišskiria šlapimo), silpsta protas. Netekęs 21% vandens, žmogus miršta. Žmogui būti be vandens daug pavojingiau negu be maisto: nevalgęs jis gali išgyventi iki 40 dienų, o negėręs numirs aštuntą parą. Liguistų reiškinių žmogus neišvengia ir tada, kai vartoja per daug vandens: pasirodo intoksikacijos simptomai, krinta kūno temperatūra, teka seilės, pykina, sutrinka judesių koordinacija, atsiranda traukuliai, suglemba raumenys, skauda galvą.Gamta, kurdama žmogų, aprūpino jį ,,šilumos rele”—stebuklinga vidinio šilumos reguliavimosi savybe.

Normali mūsų kūno temperatūra svyruoja labai nedaug: 36,6—37 °C. Nukrypimas nuo šios normos vos per keletą dešimtųjų laipsnio liudija apie negalavimą, vieno ar kito organo normalios funkcijos sutrikimą. Mokslui iki šiol nepavyko išaiškinti organizmo vidinio šilumos reguliavimosi paslapties. Tik viena aišku: šitoks reguliavimasis būtų neįmanomas be kraujo tėkmės. Bet gi kraujas—tai pirmiausia vanduo. Tada į šilumos reguliavimosi automatizmą galima žiūrėti kiek kitaip. Esmė yra ta, kad vanduo (kraujas) geba sugerti (ir atitinkamai gąžinti) šilumos tiek, kiek negalėtų joks kitas skystis. Gamtoje nėra geresnio šilumos nešiotojo kaip vanduo. Vanduo labai padeda palaikyti pastovią organizmo temperatūrą (yra geras šilumos reguliatorius). Krintant aplinkos temperatūrai, vandenyje dėl oksidacijos procesų kaupiasi šiluma ir neleidžia kūnui atšalti. Aplinkos temperatūrai kylant, kraujas, plūsdamas į oda, padidina šilumokaitą ir prakaitavimą. Prakaitas pro odą atiduoda šilumą aplinkai ir apsaugo organizmą nuo perkaitimo. Štai ką reiškia vanduo žmogaus gyvenime. Tačiau jo reikia ne vien fiziologiniams procesams.

Normaliai žmogaus gyvybinei veiklai palaikyti vandens reikia kur kas daugiau negu nustatyta fiziologinė norma. Daugybė vandens suvartojama sanitarinėms higieninėms ir buitinėms reikmėms, gamybai, technologiniams pramonės, statybos ir transporto procesams, žemės ūkiui, gaisrams gesinti, miestų gatvėms ir želdiniams laistyti. Apskaičiuotas vidutinis vieno žmogaus suvartojamo vandens kiekis—100—600l per parą —yra jo ekonominės gerovės, kultūrinio ir buitinio lygmens rodiklis. Viduramžiais kiekvienas miestietis suvartodavo 10—15 l/per parą, bet jau praėjusiame šimtmetyje šis poreikis siekė 30—45 l/per parą.